Trzy popularne leki zostały wycofane z obrotu za sprawą Głownego Inspektora Farmaceutycznego.
Amol to ziołowy lek, który może być stosowany zarówno doustnie, jak i zewnętrznie. Ma sporo zastosowań i od wielu lat gości w polskich domach. Jego miejscowe wcieranie pomaga zwalczać bóle mięśni, głowy, rozgrzewa ciało w trakcie przeziębienia. Można go również pić, gdy pojawiają się wzdęcia lub niestrawność.
Dla wszystkich, którzy korzystają z tego leku mamy ważne informacje. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu leku Amol o numerze 284523 z datą ważności do października 2018. Powodem tej decyzji było odkrycie w tej konkretnej serii niewłaściwej ilości jednej z substancji – aldehydu cynamonowego.
To jednak nie wszystko. Nakazano wycofanie z obrotu także innego, popularnego leku. Chodzi o Etopirynę Extra o numerze serii 11116 z datą ważności do 30 listopada 2019. Powodem wycofania tego leku jest otrzymanie wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru „substancje pokrewne”.
Z domowych apteczek powinien zniknąć także syrop wykrztuśny Ambroksol numer partii 346164 z datą ważności do marca 2018 oraz 359907 z datą do lipca 2018.
Warto, jak najszybciej sprawdzić swoje apteczki i jeśli znajduje się w nich któryś z wyżej wymienionych leków, pozbyć się go. Jeśli posiadasz dowód zakupu (paragon lub fakturę), możesz zwrócić leki do apteki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz