aaa1

poniedziałek, 13 marca 2023

Tej tajemnicy nie zdradzi Ci żaden lekarz. Zobacz, jak szybko i tanio pozbyć się wszy.

Nie ma nic bardziej przerażającego od myśli, że we włosach Twojego dziecka zagnieździły się wszy. Proces pozbycia się ich nie należy do łatwych. Żadne dziecko nie lubi wyczesywania, pomimo iż nie jest to bolesny zabieg, ale niestety czasochłonny i nasze dzieciaki o prostu nie potrafia tak długo wysiedzieć.

Wszy występują również u dorosłych, ale o wiele łatwiej przenoszą się pomiędzy dziećmi, bo spędzają one więcej czasu blisko siebie w szkołach czy na placach zabaw.

Wszy nie zagrażają życiu, ale ich obecność jest wyjątkowo nieprzyjemna i powoduje dużo drapania oraz dyskomfortu. Kolejnym powodem, dla którego należy się ich pozbyć, jak najszybciej jest to, że bardzo szybko się rozmnażają.

Istnieją specjalne szampony, które za zadanie mają usuwanie wszy, ale nie zawsze działają. Najpierw musisz spędzić godziny na usuwaniu wszystkich jaj. Aby pozbyć się całej rodzinki wszy, będziesz potrzebować więcej niż jedną czy dwie butelki, co ostatecznie może okazać się być kosztowne. Dlatego też sugerujemy skorzystać z tej metody. Jest ona tania i pozbawiona chemikaliów. Nie trzeba też przez długi czas męczyć swoich dzieci.

Składniki:

Grzebień na wszy

Płyn do płukania ust

Ocet winny

Plastikowa torba lub czepek

Ręcznik

Instrukcje:

Zmocz włosy płynem do płukania, a następnie przykryj je torbą lub czepkiem i zostaw na godzinę. Może wydawać się to dziwne, ale wszy nienawidzą zapachu płynu do płukania ust.

Wpłucz włosy i znowu je namocz, tym razem w occie. Pomaga on pozbyć się wszelkich jaj. Trzymaj go na głowie kolejną godzinę tak, jak w poprzednim kroku przykrywając włosy torbą lub czepkiem.

Umyj włosy normalnym szamponem i uczesz grzebieniem na wszy.

Jeśli w szkole Twoich dzieci jest problem z wszami, spryskaj ich włosy płynem do płukania ust zanim rano wyjdą z domu. Sprawi to, że wszy będą trzymać się od nich z dala.

Metoda ta jest efektywna i sprawia, że nie trzeba wystawiać siebie i swoich dzieci na działanie silnych chemikaliów.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz