Eksperci z całego świata potwierdzają, że owoce są bardzo pomocne w walce z rakiem. Coraz więcej badań wskazuje na to, że owoce mogą mieć o wiele silniejsze działanie niż lekarstwa.
Oceniają, że jest 10.000 razy silniejszy niż jakikolwiek inny tradycyjny sposób leczenia raka.
Niestety, badania laboratoryjne są finansowane głównie przez firmy farmaceutyczne, a im najmniej zależy na tym, by świat poznał cudowne właściwości tego owocu, zmniejszając ich zyski ze sprzedaży kosztownych i wyniszczających cały organizm, terapii konwencjonalnych.
To owoce, znane jako Guanabana, Graviola lub po polsku Flaszowiec miękkociernisty, niskorosnącego, wiecznie zielonego drzewa. Owoce są słodkie i duże, mogą być spożywane w stanie surowym lub przetwarzane.
Mają bardzo silne właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze.
Ale przede wszystkim silne działanie antyrakowe.
Naukowcy znaleźli w gravioli związki o nazwie acetogeniny annonaceowe, które w badaniach laboratoryjnych wykazują działanie antynowotworowe. Dzięki tym związkom graviola działa na 12 typów nowotworów i jest 10 000 razy silniejsza niż chemioterapia.
Z badań naukowców z Purdue University w USA wynika, że acetogeniny annonaceowe mają działanie antynowotworowe silniejsze niż chemioterapeutyki stosowane w przypadku raka piersi opornego na ich działanie.
Rak piersi jest tylko jednym z kilku nowotworów, które w badaniach laboratoryjnych zwalcza graviola. Badacze z University of Malaya w Kuala Lumpur wykazali, że ekstrakt z liści gravioli hamuje namnażanie się komórek raka płuc. Udało im się także ustalić, że może on zwalczać komórki raka jelita grubego. Natomiast zdaniem specjalistów z Ghany wyciągi z tej rośliny potrafią walczyć z rakiem prostaty.
Z kolei amerykańscy naukowcy z University of Nebraska Medical Center Omaha dowiedli, że graviola jest obiecującym środkiem na raka trzustki. Poza tym wykazano, że graviola może działać w przypadku raka wątroby i skóry. W testach laboratoryjnych ekstrakty z gravioli zabijają niektóre rodzaje raka wątroby i piersi, które są oporne na działanie chemioterapeutyków.
Zatem…
Z badań laboratoryjnych wynika, że wyciągi z gravioli mogą zwalczać komórki raka płuc, jelita grubego, prostaty, wątroby, trzustki i skóry.
Jednak nie przeprowadzono żadnych badań na ludziach. I na tej podstawie świat medyczny nie może oficjalnie mówić o skuteczności gravioli w leczeniu raka ani takiej terapii stosować.
Dlaczego tak się dzieje? Możemy się tylko domyślać…
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz