aaa1

środa, 31 sierpnia 2022

Nie miała pojęcia czemu nie może spać, ciągle jest smutna i boli ją głowa. Kiedy lekarz przepisał jej tę jedną rzecz wszystko minęło.

 

W aktualnych czasach żyjemy w biegu i nie mamy czasu na odpowiednią dietę, co przekłada się na nasze zdrowie.

Niedobory magnezu mogą doprowadzić do różnych zmian w naszym organizmie przez co nie funkcjonuje on poprawnie a nasze poczucie fizyczne jak i psychiczne może znacznie się pogorszyć.

Magnez łatwo dostarczyć swojemu ciału pod postacią migdałów i innych orzechów, roślin strączkowych, gorzkiej czekolady, bananów czy szpinaku. Nie trzeba wrzucać w siebie suplementów diety z apteki. Jest jednak też zła wiadomość…

Nasz organizm wchłania jedynie 30 – 40% magnezu z produktów wymienionych powyżej. Dziennie potrzebujemy go aż 400 mg, więc bardzo łatwo o za niski poziom tego pierwiastka. Gdy tak się dzieje, organizm od razu daje nam to do zrozumienia.

#1. Skurcze mięśni

Kiedy brakuje nam magnezu mięśnie zaczynają się buntować i możesz odczuwać bolesne skurcze.

#2. Zaparcia

To właśnie magnez odpowiada za prawidłową pracę jelit. Jeżeli jest go w organizmie za mało jelita rozleniwiają się.

 #3. Migrena

Napięciowe bóle głowy są również jednym z efektów deficytu magnezu. Badania wykazały, że gdy zwiększymy ilość magnezu w organizmie, migreny nie będą już tak dokuczliwe.

#4. Astma

Udowodniono też, że gdy dostarczamy ciału odpowiednie ilości magnezu zmniejszają się problemy z układem oddechowym.

#5. Nadciśnienie

To schorzenie jest wyjątkowo niebezpieczne, gdyż może skutkować nawet zawałem serca. Warto codziennie przyjmować magnez, potas i wapń, aby zapobiegać występowaniu tego problemu.

#6. Niedobór wapnia

W przypadku braku magnezu nasze ciało nie będzie w stanie wchłaniać wapnia.

#7. Ciągła ochota na słodycze

Jeżeli cały czas masz potężną ochotę na słodkości możliwe, że brak Ci magnezu w organizmie. Warto wtedy skusić się na gorzką czekoladę. Jest to świetne źródło magnezu i ma bardzo mało kalorii.

#8. Niepokój

Magnez odpowiada za działanie układu nerwowego, a gdy jest go za mało możemy odczuwać niepokój i lęki.

#9. Stany depresyjne

Zostało udowodnione, że osoby po 65 roku życia, które cierpią na niedobór magnezu mają 22% większe szanse na wystąpienie depresji.

#10. Bezsenność i ciągłe zmęczenie

Bezsenność, ciągłe zmęczenie i bóle mięśni – są to jedne z objawów deficytu magnezu.

Magnez jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ilość w naszej codziennej diecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz